Simply Safe s.r.o.
Akreditované školící středisko

Mobil: +420 272 659 920
E-mail: info@simplysafe.cz

Defenzivní jízda

Co se školením naučím?

Stanete se gentlemanem na silnici a budete příkladem pro ostatní. Především se ale naučíte, jak se vždy bezpečně dostat do cíle své cesty. Nezaskočí Vás téměř žádná situace na silnici a jízdu za volantem si budete schopni vychutnat a užít bez obav. Budete se totiž umět vyhnout nebezpečí, kterého je v silničním provozu víc než dost.

Mám svůj styl řízení a jezdím bez nehody. Co bych měl měnit?

Pohyb v silničním provozu je aktivita, při které dochází každoročně jen v České republice ke stovkám úmrtí a desítkám tisíc zranění. Chyby děláme každý, ale na silnici mohou mít tragické následky. Silniční provoz i vozidla se stále mění a všichni musíme chtě nechtě přizpůsobovat styl jízdy měnícímu se prostředí. Co platilo v době, kdy jste dělali autoškolu, už dnes platit dávno nemusí. Možná skutečně není třeba na Vašem stylu řízení nic měnit a rádi Vám to potvrdíme. Ale je také možné, že jste měli dosud spíše štěstí, než že byste byli pány nad situací. Upozorníme Vás i na malé detaily, které mohou na silnici rozhodovat.

Budeme si povídat nebo budeme jezdit?

Napřed si budeme povídat a potom budeme jezdit. Je toho hodně, co bychom si s Vámi chtěli nejdříve v klidu probrat, než se pustíme za volant. Bude řeč o způsobu sledování situací kolem nás, o možnostech předvídání, o prostoru kolem vozidla, o tom, jestli je rychlost opravdu tím nejdůležitějším. Zmíníme se o tom, v čem je řízení náročné a jak zvládat únavu. Pojmenujeme nejdůležitější věci, o kterých se příliš často nemluví. A budeme s Vámi rádi diskutovat.

Pak půjdeme jezdit a budeme se každému z Vás věnovat individuálně. Pomůžeme Vám převést vše do praxe tak, abyste byli schopni předvídat, abyste vždy věděli, kam se dívat, a zároveň byli čitelní pro ostatní účastníky silničního provozu. Propojíme schopnost očekávat riziko a správně zareagovat. A možná Vás potěší, že naším záměrem bude především to, abyste se za volantem dobře cítili, protože pak se budeme moci soustředit na to podstatné.

Proč bych se měl učit jezdit defenzivně, tedy asi hlavně pomalu?

Defenzivní jízda rozhodně neznamená jezdit pomalu! Ale budeme se určitě o rychlosti bavit. Ukážeme Vám objektivní skutečnosti, které s rychlostí souvisí, a budeme se snažit dát dohromady různé souvislosti tak, abyste měli představu, co je na rychlosti zrádné a jak může naopak i rychlá jízda být bezpečná. Srozumitelně si ukážeme fyzikální zákonitosti a z nich vyplývající skutečnosti. Jinými slovy: ukážeme Vám, jak nejlépe s rychlostí zacházet.

Má smysl toto školení opakovat nebo se naučím vše hned?

Opakování je matka moudrosti. A hlavně Vám nemůžeme slíbit, že z Vás uděláme dokonalého řidiče za jeden den. Naopak, víme o tom, že bezpečné řízení vozidla je proces, jehož zvládnutí trvá dlouho. Proto doporučujeme toto školení opakovat jednou za 2 až 3 roky, abyste se mohli stále zlepšovat.

Pro koho je školení určeno?

Doslova pro každého, kdo řídí silniční vozidlo. Pro skupinu řidičů, ale i pro jednotlivce. Pro profesionální řidiče i začátečníky, pro „obchoďáky“ i maminky s dětmi, pro všechny řidiče i řidičky, kteří chtějí jezdit bezpečně.