Simply Safe s.r.o.
Akreditované školící středisko

Mobil: +420 272 659 920
E-mail: info@simplysafe.cz

Režimy řidičů

Poradenstí 561/2006, AETR, 165/2014

Naše společnost pomáhá firmám řešit přestupky v oblasti sociálních předpisů (nařízení ES č. 561/2006 a dohody AETR) v rámci ČR a celé EU.

Dopustil se váš řidič přestupku v ČR nebo v cizině?

Provádí ve vašem podniku kontrolu správní orgán nebo ji bude provádět?

Bylo vám sděleno obvinění z přestupku?

Jelikož se jedná o nařízení, které má platnost v rámci celého Evropského společenství, a tudíž jeho výklad je jednotný, je možné podávat kvalifikované informace ohledně případných neshod uskutečněných i v jiných státech EU.

Zbytečné placení pokut

Příklad:

  • Řidič kontrolován PČR a poslán do správního řízení. Podklad pro kontrolu data DK.
  • Dopravní úřad sdělil obvinění z přestupku dle ustanovení § 35, odst. 2, písm. h) zákona o silniční dopravě pro porušení ustanovení § 3, odst. 3, písm. a) zákona o silniční dopravě, ve spojení s ustanovení čl. 36, odst. 2 nařízení 165/2014, s odkazem na ustanovení článku 34, odst. 3 nařízení 165/2014.
  • Celkem 4× „doba neznámá“ v kontrolovaném období 28 dnů.
  • ŘÍDIČ NEPROVÁDĚL DOPLŇOVÁNÍ NA KARTU = zbytečná pokuta pro řidiče 2 500,- Kč, pro firmu 9 000,- Kč.

Na všechno se pojistit nemůžeme

Pojištovny nás mohou pojistit na všechno možné i nemožné, přesto nejde pojistit úplně všechno.

Například v tomto se pojistit nemůžete (nastává výluka z pojištění):

NELZE POJISTIT – přestupky v souvislosti s dodržováním předepsaných dob jízdy, odpočinku, bezpečnostních přestávek a v souvislosti s používáním záznamového zařízení určeného ke kontrole doby řízení vozidla.

Využijte našich školení

Komplexnost našich školení Vám pomůže předcházet problémům, minimalizovat škody a zvyšovat znalosti řidičů, aby se mohli bránit již při silničních kontrolách.

Upozorňujeme, že nezajišťujeme právní ochranu a zastupování v této oblasti, ale působíme jako odborný garant. V případě potřeby Vám dodáme analýzy, protiargumenty aj., které budete moci použít k dalším krokům v rámci správního řízení, čímž zvýšíme Vaši šanci na úspěch v tomto řízení, usnadníme Vám přípravu a dodáme skutečně relevantní informace.

Napište, zavolejte a seznamte nás s případem